Results 1 to 4 of 4
    Newbie

Default ip zamiast nazwy hosta, kto jest online?

Witajcie
    mam 17 lat, od ok roku interesuje się sieciami komputerowymi więc proszę o wyrozumiałość Swój pierwszy router postanowiłem uruchomić na UT ze względu na prostotę instalacji i dość duże możliwości do nauki i testowania różnych rzeczy. Wszystko poszło gładko ale mam pewną zagwozdkę:

Moja sieć wygląda tak:

WAN
    |
    UT
    |
    ---- LAN1 (internal, static dhcp)
    ---- LAN2 (dmz, bez dhcp, hosty mają na stałe wpisane ip)

1. W raportach dla komputerów z LAN1 widoczna jest ich nazwa, natomiast z LAN2 widnieje tylko IP zamiast nazwy hosta, dlaczego?

2. Podglądając 'Active ARP Entries' w ogóle mam tylko hosty z LAN1, dlaczego?

3. Może jest jakiś lepszy sposób sprawdzenia kto w danej chwili jest online niż spojrzenie na aktualną tablicę arp?

Pozdrawiam.

Untangler

Bo w UT ta leci LAN2 traktowana jest jako DMZ a nie jako LAN. Widac ma jakies inne ustawienia.
    Jakie masz adresacje sieci?
    Switchami jest to polaczone z UT?

Newbie

Tak za UT stoją 2 switche oddzielne dla każdego LAN'u.
    Adresacja dla LAN1 (192.168.0.xxx) dla LAN2 (192.168.1.xxx)

kombinuję, kombinuję i nic, a może dołożenie następnej sieciówki na coś się zda? będzie miała funkcjonalność porównywalną z tą 'internal' ?

Untangler

Quote Originally Posted by hardknox View Post
    Tak za UT stoją 2 switche oddzielne dla każdego LAN'u.
    Adresacja dla LAN1 (192.168.0.xxx) dla LAN2 (192.168.1.xxx)

kombinuję, kombinuję i nic, a może dołożenie następnej sieciówki na coś się zda? będzie miała funkcjonalność porównywalną z tą 'internal' ?
    sprobuj polaczyc te dwa switche aby wejscie bylo tylko w internal.Weciagnij kabelek z DMZ i wsadza w switcha od LAN1