Results 1 to 6 of 6
    Newbie

Default untangle ilk kez kuracam ve sisteme dahil edecem yardımm!!

arkadaşlar untangle ı bir keresinde kurmuştum kaynak da var kurulumda bir sıkıntı yok ama geri kalan işlemlerin hiç birisini yapamadım acaba bana geri kalan kısımları adım adım yapabileceğim bir kaynak var mıdır? yada sizler yardım edebilir misiniz?
    sistemimizde server yada domain yapısı bulunmamakta sadece kablosuz özellik sağlayan bir modem ve swich var biz bu sistemde özel olarak network yazıcı uzak erişim(3389,3390) portlarını kullanarak.

bilgisayara ayrıca bir ethernet taktım yapmak istediğimde web filitreleme. ve kullanıcıların hangi sitelere girdiğine dair rapor.

benim için önemli olan ilk kurulumdan sonraki ayarlar ethernet ile modem ayarları.

Untanglit

Soru Cevap seklinde gidersiniz bir sekilde yardimci olabilirim .
    Dogan Sahin
    www.dozteknoloji.com
    www.antivirusal.com

Newbie

Quote Originally Posted by dogan.sahin View Post
    Soru Cevap seklinde gidersiniz bir sekilde yardimci olabilirim .
    hocam şimdi kurulum bitti sisteme dahil edecem çift ethernet var. modemde ve untangle da ne ayarlar yapmam gerekli

Newbie

yardım edecek arkadaş yok mudur? untangle kurdum ilk ayarlar ekranı geldi bir şey değiştirmeden kurulumu sonlandırdım.
    yapmak istediğim 20 kullanıcılı bir sisteme dahil edecem web filtrer kullanacam.
    ama hiçbir şey bilmiyorum untangle da ne yapacam modemde ne yapacam? sistemi çalıştırmam gerekli ama yardım bulamıyorum

Untanglit

1. Modemi bridge mode a cekiniz.
    2. Networking kısımından editleyerek (External olacak eth) pppoe ayarlarini yapınız. (TTnet adsl kullanici adi ve parolasini giriniz.
    3. İnternet kullaniminin acik olmadigini kontrol ediniz .
    4. Eger acikca untangle sizi yeni bir account acilisi icin gerekli olan bilgi ve yonergeleri gosterecektir.
    Dogan Sahin
    www.dozteknoloji.com
    www.antivirusal.com

Untangler

http://www.astronur.com/?p=99

incelermisiniz...