Results 1 to 4 of 4
    Newbie

Default İnternet Download Manager..

Merhaba arkadaşlar...

untangle kullanıyorum ve internet download manager programı ile dosya indirmeyi yasaklamak istiyorum yanlız bir bilgisayarı bu yasaklamanın dışında tutmam gerekiyor.. bunu nasıl yapabilirim bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ? şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Untanglit

Merhaba ,

Bunu yapabilirsiniz. Ancak doldukça fazla network ve yazılım bilgisine ihtiyacınız var.

Download manager olarak kullanmis oldugunuz programın ki bu program bazen farkli bir yazılım olabilir ornek ; download accelater plus veya flushget bunlardan bazillari ve en cok kullananilanlaridir , "signature (İmza)" sını network sniffer programlari ile tespit etmeniz lazim.

Ardindan Protocol Control bolumunden Signatures kısmından yeni bir protocol ekleyerek elde ettiginiz yazılıma özel signature (imza) bilgisini buraya eklemeniz lazim.

Sakin unutmayınız ekledim dediginiz ve çaliştıgını düsündüğünüz kural programin bir sonraki cikan yeni version ununda çalışamayabilir.

Bu bu anlatmaya çalıştığım konu genel anlamda "application layer (uygulama seviyesi)" kontrolu icerisine girer.
    Dogan Sahin
    www.dozteknoloji.com
    www.antivirusal.com

Newbie

teşekkür ederim doğan..bu söylediklerini bana untangle yi öneren kişiylede paylaşacam sonucu buraya yazarım..tekrar teşekkür ederim..

Newbie

trafik kontrol uygulaması ile kullanıcı bazı atıyorum 130 kb koy internet download manager de kullansa flashget de kullansa maks. sl. down hızı 130 kb ı geçmeyecektir.